Hızlı Randevu

+90 (312) 427 27 24

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği, diş hekimliğindeki klasik yöntemlerle yapılan işlemlerin, bir ağız içi tarayıcı ve bilgisayar yardımıyla yapılmasıdır. Günümüzde CAD/CAM sistemleri inley, onley, lamina dişler, seramik kaplama ve köprüler, hareketli bölümlü protezlerin iskelet yapıları, implant üstü kaplama ve kronların yapımında kullanılmaktadır.

CAD/CAM uygulamaları beraberinde birçok avantajı da getirmiştir. Geleneksel ölçü alma yöntemlerini ortadan kaldırmış bekleme süresini kısaltmıştır. Daha iyi özelliklere sahip restoratif materyallerin, daha kısa süre içinde elde edilmeleri sağlanmıştır. Hata olasılığını oldukça azaltmıştır. Ağız içi 3-5 dakika içinde taranarak çok kısa bir süre içinde, ölçü kaşıkları kullanılmadan ölçü işlemi tamamlanır.

CAD/CAM sistemlerinin avantajlarından birisi de tek seansta uygulamalar yapılabildiği için hem hastalar hem de hekimler için zaman kaybının olmamasıdır. Tarama ile ölçü alımı sonrası aynı gün içinde diş elde edilip hastaya teslim edilir. Bu şekilde çeşitli klinik problemlere yol açabilecek ölçü almanın yanı sıra geçici kaplama hazırlama gibi zorunluluklar da ortadan kalkar.


İletİşİm


Adres
MED-DİŞ Özel Ağız-Diş Sağlığı Polikliniği
Arjantin Caddesi BORAZAN SOKAK No:8
06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA
P: +90 (312) 427 27 24 (pbx)
F: +90 (312) 467 89 87
Email
med-dis@ada.net.tr
Sosyal medyada biz