Hızlı Randevu

+90 (312) 427 27 24

Konservatif Diş Tedavisi

Diş çürüğü çağımızın en yaygın hastalığıdır. Özellikle şekerli, asitli, unlu ve yapışkan gıdaların günümüzde çok sık ve düzensiz tüketilmesi sonucu diş yüzeylerinde bakterilerin oluşturduğu bakteri plaklarından asit üretimi artarak dişin mineral yapısının bozulmasına ve dişin çürümesine neden olur.

Çürük nedeniyle oluşan boşluklar, oyuklar, kırıklar ve çatlaklar sağlıklı diş dokusu korunarak çeşitli dolgu maddeleriyle onarılırlar.

Çürük dişler soğuk, sıcak, tatlı gibi uyarılarla başlangıçta hafif, tedavi edilmezse giderek artan ağrı şeklinde rahatsız edici bir durum yaratır.

Diş çürükleri geleneksel olarak amalgam dolgularla tedavi edilmekteydi. Ancak günümüzde teknolojik gelişmelere bağlı olarak kompozit, porselen ve kıymetli metallerden oluşan materyallerle daha az diş dokusu kaldırılarak daha uzun ömürlü ve sağlıklı dolgular yapılabilmektedir.

Unutulmaması gereken konu çocuk yaşlarından itibaren düzenli olarak en az yılda 2 defa diş doktoruna gidilmeli ve çürük oluşumunun engellenmesi için gereken uygulamalar yapılmalıdır.

 


İletİşİm


Adres
MED-DİŞ Özel Ağız-Diş Sağlığı Polikliniği
Arjantin Caddesi BORAZAN SOKAK No:8
06700 Gaziosmanpaşa / ANKARA
P: +90 (312) 427 27 24 (pbx)
F: +90 (312) 467 89 87
Email
med-dis@ada.net.tr
Sosyal medyada biz